Spor Kulüplerimiz

Osmangazi Okulları’nda birçok branşta spor aktiviteleri

Çocuklara zor ulaşılabilir hedefler belirlemenin ne kadar önemli olduğunu sporla vurgulayabiliriz.

Branşlar

Osmangazi Okulları’nda Spor

Çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin artırılması.

Popülaritesi ve pozitif değerlerin temeli nedeniyle, spor kesinlikle öğrencilerimizin gelişimine çok şey katar. Öğrencilerin hem fiziksel hem de zihinsel olarak iyi hissetmesine yardımcı olan güçlü bir araçtır. Çocuklar fiziksel beceriler geliştirir, egzersiz yapar, yeni arkadaşlar edinir, eğlenir, takım üyesi olmayı öğrenir, adil oyun hakkında bilgi edinir, kendine güveni artar.

Basketbol

Osmangazi Koleji Basketbol Klübü
Basketbol uygun fiziksel gelişime ve iyi bir duruşa katkıda bulunurken, bazı taktikler ve stratejiler öğrencilerin hayatının farklı yönlerinde bakış açısı kazandırarak yardımcı olabilir.

Basketbol Etkinlikleri

Masa Tenisi

Osmangazi Koleji Masa Tenisi
Masa tenisinde topun hızı, dönüşü ve yerleşimi çok önemlidir ve pratik oyuncular bu üç niteliği içeren bulmacalar oluşturma ve çözme konusunda oldukça yeteneklidir.

Masa Tenisi Etkinlikleri

Voleybol

Osmangazi Voleybol Kulübü
Voleybol heyecan verici bir oyun formudur, rakiplerle çatışma yoktur, centilmenliğin doğal olarak bulunur, takım oyunu zekası ve vücut gelişimi için faydaları onu çocuklar için ideal bir spor yapar.

Voleybol Etkinlikleri

Badminton

Osmangazi Badminton Kulübü
Badminton, enerji yoğun üç spordan biridir ve dünyanın en hızlı oyunu olarak kabul edilir. Badmintonun kalp, kan damarları ve solunum organları üzerinde olumlu bir etkisi vardır, akciğerlerin hacmi artar.

Badminton Etkinlikleri

Taekwon-Do

Osmangazi Taekwon-Do Kulübü
Bir dövüş uygulaması olarak tasvir edilmiş olsa da, aslında özellikle çocuklar için çok büyük dersler ve değerler öğretiyor. Taekwon-do, çocuklarımızın öğrenmesi ve eğlenmesi için büyük bir yatırımdır; sporu sever çok şey öğrenirler.

Taekwon-Do Etkinlikleri

Oryantiring

Osmangazi Koleji Gençlik ve Spor Kulübü
Oryantiring harita yardımıyla bulunacak yer ve gidilecek yolun bulunmasıdır. Bireysel veya takım olarak yapılır, hız, dayanıklılık, kuvvet ve beraber hareket edebilme yeteneğini geliştirir, beden dengesini kurarlar.

Oryantiring Etkinlikleri

KickBox

Osmangazi Koleji KickBox Kulübü
Kickboks, çocukları daha aktif hale getirir. Hareketsiz bir çocuğu kickboks gibi fiziksel olarak zorlayıcı bir aktiviteye kaydetmek çocukların yaşam tarzını cesaretlendirir ve ona fiziksel olarak aktif olma ilham veren eğlenceli bir aktivite verir.

Kickbox Etkinlikleri

Tenis

Osmangazi Koleji Tenis Kulübü

Tenis, fiziksel gücü, esnekliği, dengeyi ve ince motor becerilerini geliştirerek çocuğunuzun saha dışındaki diğer aktivitelerde ustalaşmasına yardımcı olacaktır. Formda ve sağlıklı tutarak, çocuğunuzun güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Tenis Etkinlikleri

Kayak

Osmangazi Koleji Kayak Kulübü
Öğrencilerimiz hafta sonu ve sömestre dönemlerinde günübirlik veya haftalık Uludağ’da düzenlenen kayak kamplarında kayak eğitimi almaktadır. Öğrencilerimizin kayak kampıyla sosyal yönünün gelişimi ve arkadaşlık bağlarının kuvvetlenmesi de amaçlanmıştır.

Kayak Etkinlikleri

Spor

Sporun Faydaları

Çoğu ebeveyn, çocuklarının kendilerini değerli hissetmelerine yardımcı olmak için spor yapmaya teşvik etmek ister. Her çocuk bir sporda ya da diğerinde başarılı olabilir. Ancak, ebeveynlerin sporu çocuklarına uygun bulmaları zaman alır. Çocukları için en uygun spor dalını bulmak uzun vadeli bir süreç olduğu için spor seçiminde sabırlı olmalıdırlar.

Spor, çocuklara olumlu karakter özellikleri geliştirme ve birçok kalite değerini inşaa etme fırsatı verir.

Çocukların spor yaparak elde edebileceği faydalar

 • Çocukların karakteri ve ahlaki prensipleri adil oyunla desteklenir.
 • Aktif olarak spor yapan çocuklar, okul ve mahallelerindeki akranları için iyi rol modelleri olabilir ve onlara spor yapmaya başlamaları için ilham verebilir.
 • Spor yapmak, başka türlü oluşması zor olan dostluklar kurmalarını sağlar. Örneğin, profesyonel sporcuların sahada kurdukları arkadaşlıklar, spor yapmadığı zamanlarda bile bozulmadan kalır ve genellikle ömür boyu sürer.
 • Spor, farklılıkları ortadan kaldırır, dünyanın her yerinden insanları bir araya getirir.
 • Takım çalışması ve çocuklar arasındaki sosyal etkileşimin faydaları en iyi sporda görülür.
 • Çocuklar, tüm arkadaşlarının başarılı olması için gösterdikleri aynı çabayı, nasıl kazanıldığını ve kaybetmeyi gerektiren bir takımın parçası olduklarını öğrenirler.
 • Sahadaki ve saha dışı müsabakaları, başarılarından ve başarısızlıklarından öğrenme fırsatları olarak görürler.
 • Sporda kaybetmek çoğu zaman çocukları bir dahaki sefere daha sıkı çalışmaya motive eder.
 • Yetki, kurallar, ekip arkadaşları ve rakiplere saygı duymayı öğrenirler.
 • Spor, çocuklar için önemli bir öğrenme ortamıdır.
 • Spor yapan çocuklar derslerinde daha iyi performans gösterme eğilimindedir.
 • Akran statüsü ve akran kabulü spor içinde kurulur ve geliştirilir.
 • Spor deneyimleri, çocuklarda olumlu özgüven oluşturmaya yardımcı olur. Spora katılım, stresi azaltmanın, fiziksel ve zihinsel refah duygularını artırmanın yanı sıra kendine güvensizlik, suçlıluk duygusu ve hiperaktivite gibi sorunlarla mücadele etmeye yardımcı olur.
 • Mesele, zihnimizi güçlü ve net tutabilmek için vücudu sağlıklı tutmaktır.