Okulumuzda öğrencilerimize spor alışkanlığı kazandırmak ve onları sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla gerçekleştireceğimiz spor etkinliklerimizden Kick Boks kursumuz başladı.

Öğrencilerimiz için özel hazırlanmış antrenman programlarında, vücudunuzdaki bütün kas grupları çalıştığı gibi, içerden de ciğer kapasiteniz ve koordinasyonunuz gelişecek. Mental anlamda zihniniz, refleksleriniz, çabuk karar verme kabiliyetiniz ve özgüveniniz de gelişmiş olacaktır.

KICK BOKS NEDİR ?

Kick Boks, uzak doğu sporlarının harmanlanmasıyla oluşmuş bir savunma sporudur. Güç ve tecrübe ekseninde gerçekleşen bu spor, iki rakip arasında gerçekleştirilir. Bu yönüyle sadece savunma sporu değil, aynı zamanda yarışma sporudur. Bireysel ve takım sporları grubuna dahildir. Boks kursu dersleri alınırken kask, eldiven ve dişlik gibi boks malzemeleri kullanılır. İyi bir koordinasyon ve dayanıklılık sağlamaya yardımcı olur. Eğitmenlerin yönergelerini uygulamak uzun vadede başarılı sonuçlar almayı kolaylaştırır. Yaşamın stresinden arınmak ve deşarj olmak için oldukça etkili bir spor türüdür.