Neden yabancı dil öğrenmeliyim sorusunun cevabı olan iletişimin önemi, giderek globalleşen dünyanın en temel ihtiyacı olarak karşımıza çıkar. İnsanların dünyanın neresinde olursa olsun tanışmasını, çalışmasını ve ortak noktada buluşmasını kolaylaştıran dil, hayatımız için ortak bir değerdir.
Günlük hayatımızın içinde önemli bir yere sahip olan İngilizce’yi öğrenmenin ve farkındalık oluşturabilmenin hedefi ile bugün okulumuza gelen misafirlerimiz ayrı bir öneme sahipti.
Bugün Osmangazi Yıldırım Kampüsünün misafirleri vardı. Ancak bu misafirler hem okulumuz için hem de öğrencilerimiz için farklı bir önem ve heyecan ifade ediyordu. Afrika kıtasının doğusunda yer alan ismini çokça duyduğumuz, Somali ülkesinden öğrencilerimizi ziyarete geldiler.
Misafirlerimiz kendi kültürümüze ait kıyafetlerle karşılandı. Bu kıyafetlerin önemi, nerede ve nasıl giyinildiği öğrencilerimiz tarafından İngilizce anlatıldı.
Misafirlerimiz ile tanışan öğrencilerimizin heyecanı gözlerinden okunuyordu ve onlara karşı hiç yabancılık çekmeden İngilizce konuşabiliyorlardı.”Neden İngilizce öğreniyoruz? , İngilizce ne işimize yarar?” sorularının cevabını buldukları ve İngilizce’ ye ihtiyaç duydukları anlar muhteşemdi. Ve tabi ki özgüvenleri ile ben İngilizce konuşabiliyorum dediler.