İnsan hiçbir zaman doğadan bağımsız bir yaşam süremez. Çünkü doğayla bütünleşik bir yapıdadır ayrıca doğanın insan sağlığına sayısız faydaları vardır. Doğa ile iç içe olmanın çocuk gelişimindeki faydaları saymakla bitmez. Güzel bir Haziran sabahında, güneşli havayı fırsat bilip tüm öğrencilerimizle hemencecik düştük yollara. Zira gideceğimiz birbirinden güzel yerler vardı: Kent Ormanı, Yeşil Vadi, Küreklidere Şelalesi… 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizle ilk durağımız Kent Ormanı’ydı. Biraz soluklanıp planımızı yaptık. Ardından Küreklidere Şelalesi ve civarında güzel bir yürüyüş yaptık. Okul Öncesi, 1. ve 2. sınıf öğrencilerimizin istikameti ise Yeşil Vadi’ydi. Güzel bir piknik onları bekliyordu. Gün sonuna kadar oyunlar, eğlenceler, birbirinden nefis yiyecekler… Ama en güzeli yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve unutulmayacak hatıralardı…

Öğrencilerimiz her ne kadar Covid19 nedeniyle doğadan uzak kalmış olsalar da yaptıkları gezi ve yürüyüş ile bir nebze de olsun bol oksijen ve temiz hava ihtiyaçlarını giderdiler. Çocukların fiziksel olarak daha aktif oldukları, beslenme konusunda daha bilinçli hareket ettikleri ve arkadaş ilişkilerinde daha saygılı oldukları da araştırmaların bulguları arasında. Obezitenin kontrolsüz bir şekilde artmakta olduğu günümüz dünyasında doğanın önemi daha da öne çıkıyor.

Dönüş yolunda servis araçlarında öğrencilerimizin tatlı bir uykuya dalması da günün ne kadar güzel geçtiğinin en iyi göstergesiydi. Doğada, sınırları genişletilmiş özgür oyun oynama fırsatı bulan çocuklar daha mutlu, daha zeki, daha sosyal ve daha sağlıklı oluyor.

Osmangazi Okulları Yıldırım Kampüsü olarak öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde yetişmeleri için doğanın güzel etkilerinden yararlanıyor ve yaralanırken de çok keyif alıyoruz.

Doğa ve sağlığın iç içe olduğu bir kampüs…