ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE EĞİTİMDE YENİ BİR BOYUT

Quiver uygulamasıyla uygun çalışma kağıdı teknolojik cihazdan indirilip akıllı telefon veya tablete yüklenmiş olan Quiver uygulamasıyla öğrencilere verilmek istenilen kazanımlar hem kalıcı hem de eğlenceli şekilde verilebilir.

Dersimize eğlenceli kazanımları 3 boyut ile katarken, sizler de Artırılmış Gerçeklik teknolojisiyle belli konular hakkındaki simülasyonları çok kısıtlı bir ortamda bile basit şekilde uygulayabilirsiniz.

Robotik Kodlama dersimizde de okul öncesi öğrencilerimizin 3. Boyut kavramını geliştirmek için kullandığımız Quiver uygulaması ile ders kazanımlarımızı oldukça verimli ve eğlenceli dakikalar ile gerçekleştirdik.

Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Artırılmış gerçeklik; teknolojik bir cihazın (Akıllı Telefon, Tablet) kamerasıyla alınmış bir görüntüye herhangi bir canlı yerleştirerek cihazın ekranından izlenebilen etkileşimli görüntü oluşturma teknolojisidir. 

Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi Eğitimde Nasıl Kullanılır?

Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle öğrencilerin derse olan ilgisi artabilir, anlamakta zorlandıkları konuları 3 boyutlu şekilde ders işleyerek anlamalarını sağlayabilir ve sınıfta yapılması mümkün olmayan deneylerin 3 boyutlu olarak sınıfta gerçekleştirilebilmesi sağlanabilir.

Artırılmış Gerçeklik uygulamaları örnekler: Quiver, Aurasma, Colar Mix, Fetch Lunch Rush, Anotomy 4D, Ar Flashcards, Augmented Reality, Quiver Education, Animal 4D vb.